NEWS                     

ZJAWISKOWE  WIDOWISKO MUZYCZNE

„SUKCESU”

 

W niedzielę, 1 kwietnia b.r. w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Mrągowie odbył się koncert Wielkanocny Zespołu „SUKCES” . Tym razem, była to specjalna premiera, albowiem Zespół wystąpił z repertuarem w stylu gospel, wraz z muzyką na żywo w wykonaniu CBM BAND. Przypomnijmy, że muzyka gospel charakteryzuje się dominacją wokalu, a teksty mają charakter chrześcijański.


Licznie przybyła publiczność, wypełniła po brzegi kościół. Już od pierwszych taktów czuło się niesamowitą atmosferę i klimat widowiska. Wykonywane przez młodych wokalistów, w iście mistrzowskim stylu utwory, wywoływały żywiołową reakcję uczestników koncertu.

Profesjonalna oprawa muzyczna, świetlna i wizualna, stworzyła niewiarygodny wręcz mistycyzm tego muzycznego spektaklu. Fantastyczne, wielogłosowe partie wokalne solistów zapierały dech w piersiach, wywołując łzy wzruszenia na twarzach słuchaczy.

Na koniec publiczność nagrodziła wykonawców i autorów koncertu owacją na stojąco (z j. ang. standing ovation), będącą szczególnym wyrazem uznania.  Dawka muzycznych doznań była tak wielka, że publiczność  z uporem domagała się bisu.  Młodzież z wielką ochotą i radością bisowała dwukrotnie

Dziękując za przybycie, pastor Piotr Mendroch pożegnał uczestników słowami
 „Po tym czego byliśmy dziś świadkami, chyba nikt z nas nie powie, że mamy złą młodzież”.

Jeszcze długo po koncercie wykonawcy i organizatorzy odbierali ciepłe słowa uznania. Można powiedzieć śmiało, kto nie był, niech żałuje.
Kolejny raz, w fantastycznym stylu, nasz mrągowski „SUKCES” pokazał, że jest niezwykle wszechstronny, a prezentowany repertuar wykonuje profesjonalnie, z godną podziwu finezją i pasją młodych wokalistów.
Pomysłodawcą i kierownikiem muzycznym tego  projektu był Mariusz Garnowski, pieczę artystyczną nad całością objęła Agata Dowhań. Na tak pomyślny efekt wokalno-muzyczny miały niewątpliwie Warsztaty Gospel zorganizowane  dla młodzieży przez ich opiekunów. Rewelacyjnie poprowadziła je Anna Bajak – dyrygent Sienna Gospel Choir z Warszawy.

Autorzy widowiska  wraz z zespołem, dziękują serdecznie muzykom CBM BAND i firmie BTS  Bartka Grabowskiego za oprawę muzyczną i techniczną,  Lechowi Gołębickiemu, dyrektorowi Centrum   Kultury i Turystyki,  za wsparcie i pomoc realizacyjną, Agencji Reklamowej SZAPIEL Roberta Szapiela za oprawę reklamową,

Za przysłowiowe „dziękuję”  wspaniale zagrali zawodowi muzycy:

Piotr Ślusarek –saxofon, Michał Chabowski –gitary, Grzegorz Fiedorowicz –instrumenty klawiszowe, Piotr Andrzejewski – gitara solowa, Ariel Wawrzeniuk –bas, Marcin Chabowski –perkusja, Piotrek Garnowski –instrumenty  perkusyjne.

oraz sekcja techniczna : Mariusz Otkiński –realizacja dźwięku
-Krzysztof Wawrzeniuk –realizacja i produkcja Multimediów
-Mateusz Zborowski –realizacja świateł
-Tomek Mularczyk i Arek Masny –technika sceniczna

 

A oto firmy, które wspomogły finansowo to muzyczne przedsięwzięcie:
Bank Spółdzielczy w Mrągowie, firma Farmtrac,  Zakład Wodociągów i Kanalizacji, -  Biuro Rachunkowe SKARB Maryli Leoniuk, Agencja ubezpieczeniowaj NOWATOR Marcina Białochleba
, Firma TRACOM, Firma U KRZYŚKA Krzysztofa Samoraja , Firma Fricke

 Patronatem honorowym przedsięwzięcie objęła : Burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, medialnym Radio „Planeta” i Redakcja „Kuriera Mrągowskiego”.

Organizatorem koncertu było  mrągowskie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży SUKCES  - organizacja pożytku publicznego KRS 0000012703 z możliwością przyjmowania wpłat odpisu 1%. Za ewentualne wpłaty od podatników stowarzyszenie z góry dziękuje.

 Kolejne koncerty „SUKCESU”:

- 15.04. w Kętrzynie (Bazylika Św. Jerzego),

- 22.04. w Olsztynie (Katedra olsztyńska),

- 23.04. w Biskupcu (Kościół Św. Jana).

 


 

Fotki z FESTIWALU KULTURY KRESOWEJ 2011

masz swoje zdjęcia?? Prześlij je na adres: djmlodydj@gmail.com w treść wpisując "FKK2011" a znajdziesz je na stronie :)

 FKK

Festiwal Kultury Kresowej 2011

Festiwal Kultury Kresowej 2011
 Festiwal Kultury Kresowej 2011

WYNIKI OBRAD JURY

        Festiwalu MŁODE TALENTY W BLASKU GWIAZD RADIA PLANETA ‘2011

 GRAND PRIX – MICHAŁ GROBELNY

KAT .WIEKOWA DO 12 LAT

I  NAGRODA      - ROZALIA  GRABOWSKA

II NAGRODA    -   WIECZOREK OLIVIA

III NAGRODA    - ALEKANDRA CUDAKIEWICZ

Wyróżnienia: Natalia Figura, Gabriela Niewczas

KAT.WIEKOWA  13-16 LAT

I NAGRODA   - EMILIA HAMERLIK

II NAGRODA  - PATRYCJA MIZERSKA

III NAGRODA –  ANGELIKA   ŚPITALNIAK

Wyróżnienia: Katarzyna Kmiecińska, Karolina Łopuch

KAT. WIEKOWA 17-25 LAT

I NAGRODA – ŁUKASZ  GOCŁAWSKI

II NAGRODA  - AGATA GRZEŚKIEWICZ

III NAGRODA  - DOROTA ZYGADŁO

Wyróżnienia:  Katarzyna Rychlik,  Iga Kuśnieruk

 Gratulujemy !!!!

NASI LAUREACI

Michał Grobelny - Nagroda GRAND PRI

GRAND PRIX - Michał Grobelny

ROZALIA  GRABOWSKA - I-msc kat do lat 12

I nagroda w kat. do lat 12 - ROZALIA  GRABOWSKA

I nagroda kat 13-16 lat -Emilia Hamerlik

I nagroda w kat. 13-16 lat -Emilia Hamerlik

I nagroda 17-25 lat - Łukasz Gocławski

I nagroda w kat. 17-25 lat - Łukasz Gocławski

No i troszkę wspomnień

Festiwal 2011

 

Ku wspomnieniu radości wspólnego śpiewania z Dorotą Miśkiewicz i Markiem Napiórkowskim!

 

 

 

 

 


 

Po niedawnej majowej  wizycie,  19 osobowa reprezentacja zespołu „Sukces na zaproszenie Ambasadora RP w Republice Estonii Grzegorza Poznańskiego,” w dniach 30.06. - 3.07.br,  ponownie gościła w Tallinie.  

Grupa zaprezentowała dwa godzinne koncerty: jeden jako oprawę artystyczną symbolicznego   przejęcia przez Polskę w Tallinie unijnej  Prezydencji, drugi - w ramach   imprez towarzyszących  Festiwalowi Laulupidu- Święta Pieśni i Tańca, noszącego w tym roku tytuł: „Cały Świat”. „Sukces” miał okazję wziąć udział w otwarciu festiwalu, a jedna z członkiń zespołu Anita Perzan była w składzie grupy niosącej ogień zapalający znicz – symbol rozpoczęcia imprezy. 

Podczas pobytu w Tallinie, Ambasador Grzegorz Poznański zaprosił „Sukces” na oficjalną wizytę w ambasadzie, gdzie wygłosił wiele pozytywnych opinii w stronę młodzieży, podziękował za przybycie, a swoje wystąpienie rozpoczął słowami: „Usiądźcie kochani, to ja powinienem stać przed Wami, bo jesteście godnymi ambasadorami kultury polskiej, po Waszym koncercie jestem lepszym człowiekiem, dziękuję za emocje, które mogłem dzięki Wam przeżyć”.

Dzięki  zaproszeniu Ambasadora członkowie zespołu mieli okazję wysłuchać koncertu w  filharmonii  w wykonaniu Narodowej Orkiestry Estonii pod kierownictwem dyrygenta Neme Jarvi oraz obejrzeć spektakl teatralny, według  scenariusza na podstawie  wierszy Adama Mickiewicza pt.: „Mój trup” w wykonaniu Bogusława Kierca z Wrocławia.

Zespół przywiózł do Polski wiele miłych wspomnień, moc przeżyć i nadzieję na powrót do pięknej Estonii. Na pytanie, co podobało się najbardziej, młodzi ludzie odpowiadają: „ Stare miasto (chyba najpiękniejsze w całej Europie), które w białe noce tętni życiem, nie zasypia nawet nad ranem. Niesamowite wrażenie wywołał również zaskakujący spektakl teatralny – monodram, w którym jeden aktor przebywający wśród publiczności  przez godzinę przykuwał jej uwagę sentencjami mickiewiczowskimi wypowiadanymi w sposób zaskakująco nietypowy, z maksymalnymi emocjami.

Największą jednak satysfakcję dały zespołowi opinie o ich występach zawarte w podziękowaniach skierowanych do Agaty Dowhań -  kierownika artystycznego zespołu:

„Radość, jaką nam sprawił swoimi występami zespół „Sukces”, wysoki poziom artystyczny, a przede wszystkim entuzjazm i przebijająca od Was miłość do muzyki sprawiają, że z pełnym przekonaniem rekomendujemy Was do występów na scenach innych krajów. Występów, które godnie reprezentują Polskę i Wasz region.”

Jeszcze piękniejsze podziękowania, z wyrazami najwyższego szacunku od Ambasadora RP w Republice Estonii, otrzymała pani Burmistrz Otolia Siemieniec za objęcie mecenatem tej  wyprawy artystycznej  i wspieranie zespołu.

Zespół „Sukces” jest wdzięczny za umożliwienie i pomoc organizacyjną tak pięknego wyjazdu pani Burmistrz Otolii Siemieniec, Dyrektorowi CKiT - Lechowi Gołębickiemu i pani Donacie Kobylińskiej Durka  - kierownikowi Referatu Strategii Rozwoju Promocji  i Integracji Europejskiej.

Jakże jesteśmy wdzięczni za zaproszenie i  tak serdeczne , pełne troski przyjęcie przez Ambasadę w Tallinie – wszyscy pracownicy  troszczyli się, abyśmy mieli co jeść, gdzie spać, jak dojechać i pięknie spędzić czas wolny. DZIĘKUJEMY!

 

                                                                                                                      Ewa Figura

 


Mrągowo 11 maja, 2011

Sukces „SUKCESU” w Estonii .

W dniu 10 maja 12 osobowa reprezentacja zespołu „SUKCES” wróciła  pełna wrażeń i satysfakcji z 6 dniowego wyjazdu  koncertowego do Estonii i Litwy. 

Dzięki kontaktom Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej / Koło w Mrągowie/ ze Związkiem Polaków w Estonii „Polonia” i wsparciu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, mrągowski zespól wokalny „SUKCES” miał możliwość zaprezentować się przed międzynarodową publicznością w siedzibie Komisji Europejskiej w Tallinie. Nasz zespół wystąpił z godzinnym  programem, w dwóch częściach, między konferencjami zorganizowanymi z okazji obchodów Dni Europejczyka/ 7-8 maja/, a również uświetnił program polskiej ekspozycji promującej nasz kraj  na targach turystycznych zorganizowanych przez ambasady krajów Unii Europejskiej.

               


    Polskie pieśni opracowane we współczesnych aranżacjach, zaśpiewane z młodzieżową energią, podbiły serca publiczności. Zespól szczególnie gorąco był przyjęty przez estońską Polonię podczas kolejnego koncertu, stanowiącego oprawę muzyczną do uroczystości zorganizowanych przez Związek Polaków w Estonii, z okazji  rocznicowych  świąt  majowych -  wejścia Polski do Unii Europejskiej i uchwalenia Kostytucji 3 maja.  Polacy  na widowni nie ukrywali ogromnego wzruszenia, nie kryli łez, nie szczędzili podziękowań  i oczywiście  braw!  Dla tych łez warto było śpiewać!

W części oficjalnej, ze strony polskich gości v-ce przewodnicząca koła mrągowskiego Stowarzyszenia Wspolnoty Polskiej pani Anna Goźdź odczytała listy gratulacyjne od Pani  Burmistrz Miasta Mrągowa, Ministra Edukacji Narodowej i Zarządu   Stowarzyszenia Wspólnoty Polskiej.

Na uroczystościach obecni byli Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej Grzegorz Poznański i  Pani Konsul Monika Zuchniak-Pazdan,  którzy wyrażając  ogromne uznanie dla naszej  śpiewającej  młodzieży postanowili ponownie zaprosić ją do Tallina na przełomie czerwca i lipca b.r.

 

 

    W powrotnej drodze zespół zatrzymał się na dwa dni w Wilnie.  Zaśpiewał podczas uroczystości upamiętniającej zbrodnie dokonane przez Niemców w lasach  pod Ponarami w latach 1942-44, gdzie zginęło  ok. 100 tysięcy ludzi, w tym 12 i pół tysiąca Polaków.  Na uroczystości obecna była Przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Ponarska – Maria Widoch.

Zarówno w Tallinie, jak i w Wilnie młodzież miała okazję zwiedzić zabytki miast i ważne miejsca dla Polaków,  takie jak  Ostrobramska Kaplica Naświętszej Marii Panny, Kościół Św. Piotra i Pawła, Cmentarz na Rosie, Muzeum w Ponarach.

 Miłą niespodzianką  było   spotkanie się z panią Anną Adamowicz, dobrze nam znaną „ciotką Franukową”  prowadzącą festiwale kresowe w Mrągowie. Poświeciła nam dużo czasu  i uwagi, abyśmy jak najwięcej zobaczyli ciekawych zabytków w Wilnie. Dziękujemy!

 

 

 

    Zespół Sukces wyraża podziękowania za umożliwienie artystyczno-turystycznego wojażu v-ce Ministrowi Edukacji Narodowej Panu Zbigniewowi Włodkowskiemu, Pani Burmistrz  Mrągowa Otolii Siemieniec,  oraz v-ce Przewodniczącej mragowskiego koła Wspólnoty Polskiej Annie Góźdź.

Agata Dowhań

 


 

Ze strony: www.franciszkanie.pl


11-01-24 17:11:38

    W Niepokalanowie zakończył się XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek "Nasze wieczne kolędowanie". Jak co roku do Niepokalanowa zjechali wokaliści i zespoły z całej Polski, a nawet z Rosji. Swoje umiejętności muzyczne artyści prezentowali od 21 do 23
stycznia.

 

 

    W tym roku po raz pierwszy od wielu lat, jury przyznało także specjalną nagrodę festiwalu Grand Prix. Jej laureatem został zespół "Sukces" z Mrągowa. "Po prostu nas urzekli" - powiedziała o zwycięzcach przewodnicząca składu jury Katarzyna Winiarska. Uzasadniając
ten wybór podkreśliła, że artyści potraktowali swój występ bardzo serio, perfekcyjnie się przygotowali i bezbłędnie wykonali repertuar. "Było idealnie czysto, rytmicznie i co najważniejsze śpiewając czuli, że jest to o czymś" - dodała Winiarska.

    Festiwal zorganizował Teresiński Ośrodek Kultury i klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Niepokalanów.

Agata Dowhań kierownik artystyczny zespołu:

„ Zaśpiewaliśmy dwie pastorałki, najnowsze kompozycje Grażyny Garnowskiej : „STAJENKA” i „ŚWIĘTY”. Wraz z Mariuszem Garnowskim pracowaliśmy usilnie nad stroną wykonawczą, nie tylko wokalną, ale i interpretacyjną. Postawiliśmy młodzieży zadania interpretacji muzycznej , a także
zadania zachowań interpretacji aktorskiej. Na ten festiwal dobraliśmy skład 11- osobowy z trzech oddziałów Studia Wokalnego SUKCES , mianowicie z Mrągowa: Katarzyna Kmiecińska, Aneta Krapa, Angelika Sternicka, Anita Perzan, Jakub Pyśk, Katarzyna Ścibek, z Biskupca: Sylwia Typa, Karol
Lendzion i Olsztyna : Małgorzata Kozłowska, Natalia Mazajło, Justyna Nowak. Partie solowe zaśpiewali Natalia Mazajło i Karol Lendzion. Niestety Sylwia Typa zachorowała i ominęły ją niezwykle wrażenia z festiwalu.

    3 dniowy wyjazd do Niepokalanowa był wspierany finansowo przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży. Ogólny koszt tej wyprawy wynosił 3000zł / noclegi, posiłki, akredytacja festiwalowa, transport /. Rodzice sfinansowali 1/3 kosztów.

    Dla osób, które chciałyby pomóc utalentowanej młodzieży, aby mogły rozwijać swoje umiejętności i pasje artystyczne, a przy tym promować nasz region w kraju, podajemy nr KRS stowarzyszenia , i prosimy o przekazanie 1% podatku z rocznego PIT –u : KRS: 0000012703.
Z góry dziękujemy!

 

 


 

KRESY, KRESY MNIE WOŁAJĄ!!!

 

 Agata Dowhań

Kiedy    przybyłam  po raz pierwszy , jako widz,   na  koncert   Festiwalu Kultury Kresowej   , od razu zagrały emocje  tak  , że  wypełniły moje oczy łzami i przyspieszyły bicie serca.  Odżyły  wspomnienia  o,  już nieżyjących , mojej babci i dziadku, pochodzących z Kresów, swojsko  zabrzmiały pieśni, które poznałam podczas uroczystości rodzinnych śpiewanych  wspólnie przy stole, albo  przez babcię śpiewającą przy kuchni, kiedy gotowała , uwielbiane  przeze mnie , barszcz ukraiński  i ruskie pierogi.    Najbardziej wzruszały mnie starsze panie śpiewające   silnymi, jasnymi w barwie głosami , charakterystycznie ”zaciągającymi „  śpiewane frazy , podobnie uczesane jak moja babcia i  i w białych fartuszkach,  takich z jakim nie rozstawała się moja babcia Marcelina.

Wzruszające były też wiersze i piosenki wykonywane przez małe dzieci, które tak bardzo starały się mówić i śpiewać czysto po polsku, a słychać było u nich charakterystyczny  wschodni  akcent. Były takie polskie, bardziej niż nasze,  zbyt zapatrzone  w  zachodnią kulturę. Nasuwała się myśl, że nasze polskie dzieci mieszkające w Polsce mogły by uczyć się patriotyzmu  od tych , których   miejsce zamieszkania znalazło się   poza jej granicami.  Pamiętam, że  mój ojciec długo nie mógł się pogodzić z tym ,że w dowodzie  miał napisane miejsce urodzenia  Połupanówka ,  ZSRR.  A opuścił  swoją polską wieś  jako 16 letni  ochotnik do  I Armii Wojska Polskiego tworzącej się w Żytomierzu  i   wraz ze swoim ojcem, moim dziadkiem, dotarł do Berlina, po czym znalazł się na ziemiach odzyskanych koło Kołobrzegu. Jego Połupanówka  już nie była w Polsce. Ta Połupanówka   znana mi  tylko
z opowiadań i opisów / nie byłam tam jeszcze chociaż ciągle się wybieram/ zajmuje wiele miejsca w moich myślach.

 Muzyka i śpiew rozbrzmiewające  podczas Festiwali Kultury Kresowej , a także wystawy pamiątek kresowych , i starych fotografii   sprawiły,  że bardziej uświadomiłam sobie i pokochałam swoje korzenie.

Postanowiłam zająć się muzyką kresową i jako kierownik artystyczny  Studia Wokalnego SUKCES  zainicjowałam  opracowanie kresowych pieśni   w  nowoczesnych aranżacjach dla moich podopiecznych młodych wokalistów.   Twórcze opracowania powierzyłam Mariuszowi Garnowskiemu  z Mrągowa i Andrzejowi Wysockiemu z Warszawy.  W 2003 roku zespół SUKCES , po letnich warsztatach wokalnych, wystąpił na deskach amfiteatru  z czterema  pieśniami „Poszło dziewczę po ziele”, Buki moje”  „Oj, siadaj ,siadaj”  i  „W moim ogródeczku”. Było wtedy wiele emocji, bo trzeba było przejść eliminacje przed komisją złożoną z ekipy telewizyjnej, a  zespołów do udziału w festiwalu było multum. Ale udało się ! Agata Mlynarska będąca w komisji  wydała okrzyk: SUPER! jesteście świetni! Ale zaraz potem: Ale w co wy się ubierzecie? Wyglądacie jak sieroty ! A my bezradnie  spojrzeliśmy po sobie, rzeczywiście warsztatowe koszulki w różne obrazki i desenie, dżinsy  nijak nie pasowały  do festiwalu, a  występ przed publicznością  - jutro!  I tu stało się potwierdzenie powiedzenia, że potrzeba jest matką wynalazku. Agata Młynarska głośno myślała:  biała koszula męska jest w każdym domu, dżinsy zdejmiecie lub podwiniecie ,na głowę trzeba uwić wianki,  koszule przepasać   zwykłym sznurkiem.  I tak oto powstał kostium sceniczny, który kilka lat nam świetnie  służył.  Ten pierwszy dla nas festiwal  był bardzo szczęśliwy, dostaliśmy nagrodę specjalną  I PR TVP Uznanie fachowców a  również publiczności otworzyło nam drogę do innych festiwali, występów telewizyjnych ,nagrań studyjnych.    

 Dziś, chociaż upłynęło  od tego czasu 7 lat , kontynuujemy ten projekt, jednak  w  innym wariancie. Już od zeszłorocznego festiwalu  postanowiłam zainicjować  powstanie nowych kompozycji  i  słów, specjalnie dla SUKCESU na FKK.  W ubiegłym roku powstała piosenka „Zbudź się”,  a w tym -  „Dumka na szczęście” i „Korzenie”. Słowa napisała do nich Jagoda Has, której opowiedziałam o swoich  uczuciach, tęsknotach 
i  sentymentach  związanych  z pochodzeniem, a ponieważ ona sama ma również korzenie kresowe,  znakomicie wyczuła temat.  Jerzy Jarosław Dobrzyński  to znakomity kompozytor, któremu powierzyłam skomponowanie  „Zbudź się”  i  „Dumki na szczęście”, a  „Korzenie”  powstały we współpracy kompozytorskiej Mariusza Garnowskiego i Agaty Dowhań. To mój debiut w tej dziedzinie.

Kiedy po wykonaniu „Dumki”  i  „Korzeni” publiczność biła brawo na stojąco, radość w naszych duszach  królowała  niepodzielnie.  Myślę, że udział  młodzieży w tym festiwalu    to świetna śpiewająca dla nich  lekcja historii i patriotyzmu .

Obecna na tegorocznym FKK  Agata Młynarska,  którą  nazywamy „matką chrzestną” zespołu, będąc  za kulisami wypowiedziała do naszej  młodzieży  słowa, które należało by oprawić w ramki i powiesić nad łóżkiem:  „ Wiele widziałam na scenie, poprowadziłam „miliardy” koncertów, ale  to co wy   zrobiliście  , naprawdę  to było coś wspaniałego.  Zrobiliście milowy krok, Byłam z was tak  dumna, że po prostu rozsadzało mnie od środka, jesteście obłędni! To wszystko , co robicie na scenie,    świadczy o najwyższej klasie wykonawstwa. Szacunek za to że jesteście!!!”

Dziękujemy za wszystko  Droga Agato!

Myślę że słowa Agaty Młynarskiej  utwierdzą    wszystkich uczestników tegorocznych warsztatów , że warto z nami pracować!  przekonaniu , Zapraszamy Was na przyszły rok!  Na Festiwalu Młode Talenty w Blasku Gwiazd i Festiwalu Kultury Kresowej ‘2011!!!

Dziękuję za ogrom pracy, jaką wykonali ze mną, zawsze „gotowi do startu”  Grażynka  i Mariusz Garnowscy . Dziękuję jurorom : J.J Dobrzyńskiemu, Andrzejowi  Regiecowi, Ewie Dolińskiej –Baczewskiej,  Paulinie Jabłonowskiej. Wielkie ukłony i  dzięki dla Mariusza Otkińskiego  za  piękne nagłośnienie koncertów!. Dziękuję  serdecznie opiekunom , zajmującym się młodzieżą we wszystkie dni  i   noce  pobytu w Mrągowie:  Państwu Marioli i Sebastianowi Baranowskim, Pani Basi Gładysz i Pani Agacie Kiśluk.

Agata Dowhań

Udział młodzieży z  Mrągowa  i woj. warmińsko-mazurskiego oraz    innych województw Polski  w projekcie muzycznym ,realizowanym  dla Festiwalu Kultury Kresowej  mógł być  zrealizowany dzięki  wsparciu przez  Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży SUKCES w Mrągowie ,   sponsori ngowi  Banku  BGŻ  i Firmy MAJONEZY , oraz współfinansowaniu przez rodziców  uczestników.    Wspierało nas również  Miasto Mrągowo i Gmina Mrągowo.       


 

MŁODE TALENTY W BLASKU GWIAZD RADIA PLANETA '2010
Blask Gwiazdy opromienił nasze serca i umysły!

Jeszcze brzmią nam w uszach dźwięki wczorajszego Koncertu Galowego. Było cudownie!!!.  Wypełniona po brzegi  sala, doskonałe wykonania laureatów festiwalu,   gromkie brawa, wzruszenia, bisy…

Najmocniejszym akcentem koncertu był oczywiście występ Gwiazdy Festiwalu Mietka Szcześniaka,  który wprowadził  uduchowioną, ciepłą atmosferę  swoimi refleksjami o życiu, sztuce, miejscu artysty wśród innych ludzi,    o rozgraniczeniu taniej popularności od własnej drogi artystycznej.

Siła i barwa głosu  Szcześniaka, sposób śpiewania, mądre teksty, kompozycje, rozbudowane aranżacje – to wszystko odbierane z bliska, „na żywo” poruszało nasze emocje i przyspieszało bicie  naszych serc.    

Wspólne zaśpiewanie 3 utworów przez  naszą młodzież wraz z Mistrzem wzbudziło ogólny zachwyt publiczności   i wielką radość   młodych wykonawców.  To efekt dwudniowych warsztatów  wokalnych, które  Mietek Szcześniak poprowadził z młodzieżą.  

Artysta podczas spotkań z młodzieżą  nie skupił się tylko na technicznej stronie wokalnej, starał się dotrzeć do ich umysłów, świadomości, nauczyć  głębszego myślenia o tym,  co chce się osiągnąć, zadawania sobie pytań - kim jestem? Kim chcę być ?  Dla kogo chcę śpiewać i po co?

MIECZYSŁW SZCZEŚNIAK potwierdził to, że jest  Artystą przez wielkie A i Człowiekiem przez wielkie C. 

Jego nauki teraz bardzo przydadzą się nam podczas przygotowywania dwóch utworów na Festiwal Kultury Kresowej, na którym wystąpimy za pięć dni w Amfiteatrze nad Czosem  Życzę  naszej młodzieży i sobie, aby   DUMKA NA SZCZĘŚCIE przyniosła nam szczęście.

     

" Mieciu. o to właśnie mi chodziło!"

  Grupa warsztatowa podczas koncertu - wspólne śpiewanie z Mietkiem Szcześniakiem
 
luz po koncercie "ku pamięci!"   warto posłuchać Mietka!
 
Agata Grześkiewicz I NAGRODA kat 18-21lat   Dorota Sacewicz III NADRODA KAT.15-17lat
 
warsztaty   Michał i Marysia jacy oni śliczni!
 
Małgorzata Nakonieczna GRAND PRIX !!!   Michał Grobelny I NAGRODA KAT 15-17lat
 
Krzysiek Michalczewski- filmowiec, zawsze gotowy   Mariusz Otkiński - kto tak pięknie gra? TO ON.
 

 

                                              GRAND PRIX dla „SUKCESU”

Podczas X Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką „Stare po nowemu”, które odbyły się 6    czerwca w Strzelinie k. Wrocławia zespół SUKCES   zdobył najważniejszą nagrodę festiwalu GRAND PRIX. Zespół przygotowany przez Agatę Dowhań i Mariusza Garnowskiego  pojechał w połączonym składzie wokalistów z czterech oddziałów Studia Wokalnego SUKCES: Mrągowa Biskupca, Olsztyna i Piecek.

Ogółem w zmaganiach konkursowych  wystąpiło czterdziestu dwóch uczestników z różnych zakątków Polski, między innymi z Torunia,   Wrocławia, Lubina, Żagania, Opola, Bielawy , Legnicy .  
W trwającym kilka godzin maratonie muzycznym zaprezentowali się młodzi artyści – soliści oraz zespoły. Występom przysłuchiwało się jury w składzie: Bogusław Mec – piosenkarz, Elżbieta Grys – specjalistka od emisji głosu, Radosław Kot – piosenkarz oraz Krzysztof Wyka – pomysłodawca konkursu „Stare po nowemu”.

 Zespół zaprezentował w konkursie 2 pieśni ludowe: „Czerwone jabłuszko” we współczesnej aranżacji z elementami hip-hopu,  oraz „Kukukłeczkę” w formie rockowego oberka. 

Zespół SUKCES walczył o nagrodę w 18 osobowym składzie.   Wraz z  wokalistami wystąpiła grupa taneczna przygotowana przez Aleksandrę Łowicką pracującą stale pod dachem   Biskupieckiego Domu Kultury.  Grupa taneczna, zaproszona do współpracy z wokalistami , znacznie wzmocniła wyraz artystyczny występu, podkreślając współczesne elementy aranżacji.

     Młodzież docenia możliwość wspólnego śpiewania i  chętnie  uczestniczy w projektach polegających na wzajemnym wspieraniu swoich prezentacji.

  Dziękujemy za wsparcie finansowe Robertowi Tokarskiemu - dyrektorowi Biskupieckiego Domu Kultury, oraz rodzicom uczestników.


NAGRODY wyśpiewane kolędami. 
 

Już po raz szesnasty w dniach od 7 do 10 stycznia 2010 r. w Będzinie odbył się  XVI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek ks. Kazimierza Szwarlika. 
W przesłuchaniach finałowych wystąpiło w sumie ponad 1600 osób z różnych regionów Polski oraz Ukrainy i Białorusi .
 
   Zespół Studia Wokalnego SUKCES przygotowany przez Agatę Dowhań i Mariusza Garnowskiego, pojechał na Finał w połączonym składzie młodzieży z Olsztyna i Mrągowa
Ania Szydlik, Ala Biadoń, Laura Eliszewska, Marta Cecot, Justyna Nowak, Małgosia Kozłowska, Paulina Stachera, Zuzia Stepnowska, Patrycja Załęska, Gosia Majewska, Weronika Rzeczycka, Emilia Bacławska, Karolina Polewaczyk, Laura Końpa, Andżelika Sternicka, Kasia Kmiecińska
„Wróciliśmy z festiwalu wielce usatysfakcjonowani – zdobyliśmy I nagrodę , w kategorii Zespoły Wokalne do lat 14, i Nagrodę Publiczności !   Doceniono  żywiołowe
wykonanie 3 kolęd w aranżacjach Mariusza Garnowskiego: „ Z narodzenia Pana”,
„Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „ Skrzypi wóz”. Udział w Koncercie Galowym w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie był dla nas wielkim przeżyciem. Gorące przyjęcie publiczności zapamiętamy na długo! Podczas trzydniowych przesłuchań  konkursowych  w Będzinie  zaprezentowało się   26 chórów, 5 scholi, 24 zespoły wokalne, 14 zespołów
wokalno-instrumentalnych zespołów, 9 duetów i 49 solistów. Finalistów wyłoniono w grudniu ubiegłego roku, podczas regionalnych eliminacji  w 31 ośrodkach w Polsce i 2 na Ukrainie.

Site by dj.mlody